Zabójstwo, profanacja zwłok i napaść seksualna. Wynalazca oskarżony o śmierć dziennikarkiDuński wynalazca Peter Madsen został oskarżony o zamordowanie szwedzkiej dziennikarki Kim Wall na pokładzie swojej łodzi podwodnej. Do zbrodni doszło w sierpniu ubiegłego roku. Duńska prokuratura, która będzie żądać dożywocia dla Madsena.

Madsen zaprzecza, jakoby zabił 30-letnią Wall. Utrzymuje, że dziennikarka, która pracowała jako wolny strzelec, zmarła na skutek zatrucia tlenkiem węgla we wnętrzu łodzi podwodnej. W tym czasie Madsen miał być na powierzchni. Wynalazca przyznał się jednak do rozczłonkowania jej ciała i wrzucenia go do morza.

Madsen będzie sądzony za zabójstwo, profanację zwłok i napaść seksualną. Jego proces ma się rozpocząć 8 marca. Oczekuje się, że werdykt zostanie ogłoszony 25 kwietnia. Prokuratura zamierza wnioskować o dożywocie.

Sekcja zwłok nie umożliwiła ustalenia przyczyny śmierci Wall. Rozczłonkowane, okaleczone i obciążone balastem ciało dziewczynki zostało znalezione w kilku miejscach w zatoce pod Kopenhagą.

Według prokuratora Jakoba Bucha-Jepsena wynalazca…

Źródło informacji – rmf24.pl

Wszelkie materiały są własnością źródła Informacji.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*