Sprawa Kajetana P.: Prokuratura ponownie skierowała akt oskarżeniaProkuratura Okręgowa w Warszawie po przeprowadzeniu konfrontacji biegłych psychiatrów z dwóch zespołów ponownie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Kajetanowi P. W ocenie śledczych, mężczyzna działał w warunkach ograniczonej poczytalności i może odpowiadać przed sądem.

Kajetan P. jest oskarżony o brutalne zabójstwo tłumaczki języka włoskiego oraz o uderzenie łokciem konwojującego go funkcjonariusza. W opinii jednego z dwóch zespołów biegłych, do której przychyliła się prokuratura, Kajetan P. w obu przypadkach działał „w warunkach tzw. ograniczonej poczytalności”, co pozwala na to, by postawić go przed sądem.

Na początku października ubiegłego roku warszawski sąd okręgowy zwrócił sprawę prokuraturze okręgowej. Sąd wskazał m.in. na konieczność przeprowadzenia konfrontacji biegłych psychiatrów i psychologów z obu zespołów wypowiadających się na temat poczytalności oskarżonego. Prokuratura skierowała do Sądu Apelacyjnego zażalenie na to postanowieniem, ale SA je oddalił. W czwartek…

Czytaj wiecej… źródło informacji

Wszelkie materiały są własnością źródła Informacji.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*