Smog w polskich miastach. Bardzo zła sytuacja na MazowszuOd środowego poranka na obszarze praktycznie całego Mazowsza utrzymują się przekroczenia norm jakości powietrza. W niektórych miejscach w Warszawie norma jest przekroczona o 300 procent.

Krystyna Barańska z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Warszawie wyjaśniła, że przekroczenia norm od godz. 6 rano notowane są „praktycznie na wszystkich stacjach pomiarowych w województwie”.

Podobnie było we wtorek. Zgodnie z nałożonymi na nas obowiązkami przez marszałka województwa, jeżeli na co najmniej dwóch stacjach średnie zanieczyszczenia z ostatnich ośmiu godzin przekraczają dla pyłu PM10 80 mikrogramów na m sześc., a dla pyłu PM2,5 60 mikrogramów, to musimy taką informację ogłosić – mówi.

W Warszawie najgorzej jest w ścisłym centrum miasta oraz na prawym brzegu, zwłaszcza na Kamionku, Saskiej Kępie i Gocławiu. Stężenie pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu sięga nawet poziomu 140. Poziom alarmowy wynosi u nas 100. Jest więc znacznie gorzej. Normę przekraczamy z kolei o 200-300 procent.

Władze miasta…

Czytaj wiecej… źródło informacji

Wszelkie materiały są własnością źródła Informacji.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*