Prognoza pogody na jutro: śnieg nie przestanie padać


Polska pozostaje po wpływem układów niżowych znad północnego Atlantyku, Skandynawii oraz Bałkanów. Z północnego-zachodu napłynie chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie, które przyniesie opady śniegu.

Śnieżna noc

Noc będzie pochmurna z przejaśnieniami. Okresami wystąpią opady śniegu, które osiągną wysokość 5 cm, lokalnie do 10 cm. Na zachodzie i południu kraju okresami pojawi się również deszcz ze śniegiem. Temperatura od -7 st. C na Suwalszczyźnie, -2 st. C w centrum kraju do 0 st. C na Ziemi Lubuskiej i Pomorzu Zachodnim. Wiatr południowo-zachodni i zachodni będzie umiarkowany i dość silny, w porywach do 50-70 km/h.

W dzień dalej będzie sypać

W środę będzie pochmurno, ale z przejaśnieniami. Na północnym wschodzie świeży śnieg pokryje do 3-6 cm. Na pozostałym obszarze okresami występujące opady śniegu wyniosą 1-3 cm. Lokalnie mogą pojawić się burze. Termometry wskażą od -1 st. C na Suwalszczyźnie, 1 st. C w centrum kraju do 3 st. C na Dolnym Śląsku i Podkarpaciu. Wiatr, który pojawi się z zachodu i południowego zachodu,…

Źródło informacji – rmf24.pl

Wszelkie materiały są własnością źródła Informacji.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*