Policjanci z Dolnego Śląska dostali terminale. Teraz mandaty można opłacać kartą170 terminali płatniczych jest na wyposażeniu policji ruchu drogowego na Dolnym Śląsku. To kolejny region, w którym za popełnione wykroczenie można płacić kartą u funkcjonariuszy tuż po wymierzeniu kary.

Terminale to przede wszystkim wygoda, ułatwienie dla obywateli. Jak już popełnili wykroczenie mają możliwość zapłacenia. Również ułatwienie dla obcokrajowców, którzy poruszają się po naszych drogach. Kierowcy o to pytali, prosili, bo bardzo często były takie przypadki, że zapomnieli zapłacić, a tak jakby mogli, to zapłacili by na miejscu – mówi Tomasz Słuszniak z wydziału ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Za płatność za pomocą terminale policja nie pobiera żadnych prowizji. Rozwiązanie uprości pobieranie kar od cudzoziemców, którzy popełnili wykroczenie, a którzy musieli płacić do tej pory gotówką. Dość często takie osoby nie posiadały przy sobie odpowiedniej ilości gotówki i musiały jechać po pieniądze do najbliższego bankomatu czy kantoru w towarzystwie policji….

Czytaj wiecej… źródło informacji

Wszelkie materiały są własnością źródła Informacji.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*