Masakra Rohindżów w Birmie „Zaprzeczanie czystkom jest niedorzeczne”​Ambasador USA przy ONZ Nikki Haley powiedziała, że rząd Birmy uniemożliwia przedstawicielom ONZ podróżowanie do stanu Rakhine, by nikt nie kwestionował jego „niedorzecznego wypierania się” czystek etnicznych na Rohindżach w tym kraju.

ONZ „musi pociągnąć do odpowiedzialności birmańską armię za jej działania i naciskać Aung San Suu Kyi (kierującą birmańskim rządem), aby przyznała, że w jej kraju dochodzi do strasznych działań” – powiedziała Haley na spotkaniu Rady Bezpieczeństwa ONZ dotyczącym sytuacji w Birmie.

Śledztwo Reutera dotyczące zabójstw muzułmanów Rohindża w Birmie oraz inne doniesienia o poważnych nadużyciach „wymagają naszej uwagi i działania” – stwierdził z kolei asystent sekretarza generalnego ONZ do spraw politycznych Miroslav Jencza. Wezwał do uwolnienia przetrzymywanych przez birmańskie władze dwóch dziennikarzy Reutersa, zaznaczając, że „możliwość korzystania z prawa do wolności wypowiedzi i informacji jest barometrem dla szerzej pojmowanego poszanowania praw człowieka”.


Źródło informacji – rmf24.pl

Wszelkie materiały są własnością źródła Informacji.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*