Kolejne spotkanie ministra zdrowia z rezydentami. „Rozmowy idą w dobrym kierunku”


Są protokoły rozbieżności, ale rozmowy idą w dobrym kierunku – powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski po spotkaniu z lekarzami rezydentami. Lekarze zadeklarowali, że rozmowy były konstruktywne. Następne spotkanie ma odbyć się 8 lutego.

W czwartek po godz. 19 w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” zakończyło się spotkanie ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego i lekarzy rezydentów, domagających się wzrostu nakładów na zdrowie i podwyżek.

„Za nami konkretne rozmowy z @PR_OZZL. Dziękujemy za omówienie kluczowych dla Polaków kwestii: wysokości nakładów na ochronę zdrowia i warunków pracy lekarzy. Rozmowy są trudne, ale po obydwu stronach jest wola porozumienia” – podał na Twitterze resort zdrowia.

Szumowski powiedział, że rozmowy idą w dobrym kierunku. Zbliżamy się w swoich stanowiskach, ale nadal są protokoły rozbieżności – dodał.

„Za nami kolejne godziny pracy i analiz nad możliwymi rozwiązaniami w Ochronie Zdrowia. Zgodziliśmy się, co do kierunku spodziewanych zmian, pracowaliśmy nad szybkością i…Czytaj więcej – źródło informacji

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*