Jedna z łódzkich szkół chce kształcić zegarmistrzów. „Jesteśmy otwarci na nowości”Za trzy lata w Łodzi pojawią się nowi zegarmistrzowie. Kształcić w tym zawodzie będzie łódzki Zespół Szkół Rzemiosła, który myśli także o pszczelarstwie. Nowe kierunki wybierane są zgodnie z zapotrzebowaniem rynku pracy.

Często nowe kierunki kształcenia budzą (niepotrzebne jak pokazuje czas) obawy, że absolwenci powiększą szeregi bezrobotnych – mówi wicedyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Łodzi – Krzysztof Barański. Przykładem pozytywnym jest kierunek: hodowca koni, który wydawał się fanaberią, a okazuje się, że w urzędzie pracy czeka oferta zatrudnienia dla takiego  specjalisty – tłumaczy. 

Jesteśmy otwarci na nowości, obok zegarmistrzów będziemy od września uczyć też techników pszczelarstwa – wyjaśnia dyrektor Zespołu Szkół Rzemiosła – Mariusz Józefaciuk. Wiemy, że jest zapotrzebowanie na rynku pracy taką profesję, ale od absolwentów gimnazjów zależy, ile klas otworzymy od nowego roku szkolnego i ile osób wykształcimy w tym zawodzie – dodaje. Praktyki będą odbywały się w barciach poza…

Czytaj wiecej… źródło informacji

Wszelkie materiały są własnością źródła Informacji.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*