„Financial Times”: Konflikt z Polską jest największym testem dla UE


​Spór z Polską jest „największym testem” dla Unii Europejskiej, a Polska i Węgry stawiają Wspólnotę przed „bardziej fundamentalnymi pytaniami” niż Brexit – ocenia w poniedziałek znany komentator „Financial Times” ds. polityki zagranicznej Gideon Rachman.

W Polsce zaczęła się druga wojna światowa i upadek komunizmu, teraz spór Warszawy z Brukselą może prowadzić do kolejnego przełomowego momentu w europejskiej historii politycznej – pisze Rachman.

Bitwa dotycząca Polski przekształca się w przykładowy test siły populizmu – nie tylko w Europie, ale na świecie – ocenia publicysta. Lecz zastrzega też: „ci, którzy mają nadzieję na to, że Unia Europejska wygra to decydujące starcie z populistycznym autorytaryzmem w Polsce, mogą być zawiedzeni (…). Połączenie polityki i strategicznych rozważań mogą doprowadzić do niechlujnego kompromisu”.

Rachman przypomina, że mimo szeregu zastrzeżeń – dotyczących między innymi mediów publicznych – główną przyczyną sporu pomiędzy Warszawą a Brukselą jest reforma…

Źródło informacji – rmf24.pl

Wszelkie materiały są własnością źródła Informacji.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*