Euroliga. Dynamo Kursk – CCC Polkowice 83:73

Koszykarki CCC Polkowice przegrały w Rosji z Dynamem Kursk 73:83 (15:25, 10:27, 23:10, 25:21) w meczu 14., ostatniej kolejki grupy A Euroligi.

Polski zespół z trzema wygranymi nie zdołał awansować do fazy play off.

Dynamo pierwsze zdobyło punkty, ale chwilę później skutecznie odpowiedziała Miljana Bojovic (2:2) i był to jedyny punktowy remis w tym spotkaniu. Przy stanie 15:11 polkowiczanki nie potrafiły przez ponad dwie minuty trafić do kosza i przewaga Rosjanek wzrosła do dziewięciu „oczek” (20:11).

W drugiej kwarcie polskiemu zespołowi udało się zmniejszyć straty do sześciu punktów (29:23). Do końca tej części spotkania CCC nie potrafiło już jednak trafić z gry, a jedyne punkty zdobyła Alysha Clark, wykorzystując dwa rzuty osobiste. Dynamo w tym czasie systematycznie punktowało i w połowie meczu prowadziło 52:25.

Rosjanki były lepsze praktycznie w każdym elemencie. Miały 50 procent…