„Der Spiegel”: Opozycja w Polsce sama się rozmontowujeNiemiecki „Der Spiegel” w swoim wydaniu online pisze o głosowaniu w Sejmie nad obywatelskim projektem ustawy o liberalizującej ustawy antyaborcyjnej. Dziennikarze podkreślają w tytule, że „opozycja w Polsce sama się rozmontowuje”.

Tygodnik przypomina, że jesienią 2016 roku, kiedy tysiące ludzi wyszły w Polsce na ulice w proteście przeciwko zaostrzaniu ustawy antyaborcyjnej, solidaryzowało się z nimi wielu polityków opozycyjnych, chętnie wykorzystując ten protest jako „scenę polityczną”.

Obecnie wątpi się jednak w Polsce, czy przedstawicielom Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej rzeczywiście leżała na sercu sprawa kobiet – pisze „Spiegel” przypominając, że do komisji sejmowej trafił tylko projekt obywatelski, przewidujący zaostrzenie ustawy antyaborcyjnej i że stało się to „z winy dwóch dużych partii opozycyjnych”. 

„Spiegel” przypomina, że mimo dyscypliny partyjnej troje posłów PO było przeciw, a 29 nie wzięło udziału w głosowaniu oraz że jeden poseł Nowoczesnej był przeciw, a 10 nie głosowało. W ten…

źródło informacji – rmf24.pl

Wszelkie materiały są własnością źródła Informacji.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*