Czaputowicz: Poprosiłem Timmermansa o spotkanie ws. art. 7„Zwróciłem się do pana przewodniczącego (wiceszefa Komisji Europejskiej) Fransa Timmermansa o spotkanie, jeżeli jest to możliwe. Będę bowiem w przyszłym tygodniu w poniedziałek w Brukseli. Nie mam jeszcze odpowiedzi, czy jest to możliwe” – powiedział szef polskiego MSZ Jacek Czaputowicz podczas wizyty w Sofii. Zapewnił, że ws. art. 7 Polska będzie prowadzić dialog ze wszystkimi zainteresowanymi. Zadeklarował także „gotowość udziału polskich ekspertów prawnych, którzy wyjaśnią dokładnie polskie stanowisko w tej kwestii”.

Szef MSZ był pytany na konferencji prasowej  po spotkaniu z minister spraw zagranicznych Bułgarii Ekateriną Zachariewą, czy uzyskał od niej jakąś deklarację w kwestii uruchomionej przez Komisję Europejską wobec Polski procedury z art. 7 unijnego traktatu. Bułgaria sprawuje obecnie unijną prezydencję.

Przedstawiłem wstępne stanowisko Polski odnośnie tego problemu. Zadeklarowałem, że wkrótce zostanie ono przedstawione na piśmie prezydencji, Komisji Europejskiej, a także państwom członkowskim

Źródło informacji – rmf24.pl

Wszelkie materiały są własnością źródła Informacji.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*