Co z Wi-Fi w Pendolino? „Bez umowy nie jest możliwy montaż urządzeń”Składy Pendolino, które w ciągu kilku tygodni wrócą z przeglądów serwisowych od producenta… nie będą miały internetu. Montaż niezbędnych urządzeń wciąż nie jest uzgodniony – dowiedział się reporter RMF FM Mariusz Piekarski.

Ciągle nie ma uzgodnionej i zawartej umowy z producentem Pendolino, który według deklaracji władz PKP lada moment miał montować niezbędne urządzenia podczas przeglądów kolejnych pociągów. Ponad miesiąc temu zapowiadał to prezes PKP SA Krzysztof Mamiński. W składach, które będą szły do przeglądów okresowych, będzie instalowane Wi-Fi – tłumaczył. Nie wyłączamy składów tylko dlatego, żeby zainstalować internet. Będziemy montować sukcesywnie – dodał.

Dwa składy są na takich przeglądach, natomiast bez umowy nie jest możliwy montaż urządzeń – podkreśla Marta Ziemska z PKP Intercity. Nie jest wstanie podać terminu, kiedy umowa z producentem zostanie zawarta. Na razie PKP czeka na ostateczną ofertę, która ma pojawić się „niebawem”. 

W styczniu resort infrastruktury…

Czytaj wiecej… źródło informacji

Wszelkie materiały są własnością źródła Informacji.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*