Adam Bielan w „Kropce nad i” w TVN24Pan prezydent mocno wyemancypował się politycznie. To wymagało dużej maestrii politycznej i dyplomacji ze strony prezesa Jarosława Kaczyńskiego, żeby nasz obóz nie rozpadł się – stwierdził w „Kropce nad i” Adam Bielan, wicemarszałek Senatu i polityk Porozumienia, komentując rekonstrukcję rządu i usunięcie z niego Antoniego Macierewicza.

Adam Bielan ocenił, że zdymisjonowany minister obrony narodowej Antoni Macierewicz nadal pozostaje „ważnym politykiem” obozu Zjednoczonej Prawicy. – Otrzymał propozycję, i ją przyjął, aby pokierować znów podkomisją do spraw wyjaśnienia tragedii smoleńskiej. I myślę, że z czasem może otrzymać bardzo ważne funkcje w parlamencie – podkreślił. Szczegółów nie ujawnił.

Gość „Kropki nad i” zaprzeczył, jakoby decydujący wpływ na zmianę szefa MON miał prezydent Andrzej Duda. – To był proces, w którym uczestniczyło wielu polityków. Bardzo wiele do powiedzenia miał premier Mateusz Morawiecki, ponieważ to jego gabinet. Dużo do powiedzenia, oczywiście w sensie formalnym, miał prezydent Andrzej Duda,…

Źródło informacji – rmf24.pl

Wszelkie materiały są własnością źródła Informacji.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*