​Niektóre kraje mogą zniknąć z listy rajów podatkowych. Chcą tego eksperci UEGrupa ekspertów podatkowych UE chce usunąć Panamę, Koreę Południową, Tunezję, Mongolię, Makau, Grenadę, Barbados i Zjednoczone Emiraty Arabskie z czarnej listy rajów podatkowych – wynika z dokumentu, do którego dotarła w poniedziałek agencja Reutera.

Na początku grudnia po raz pierwszy ministrowie finansów państw UE przyjęli czarną listę rajów podatkowych obejmującą 17 państw. Są to: Korea Południowa, Samoa Amerykańskie, Bahrajn, Barbados, Grenada, Guam, Makau, Wyspy Marshalla, Mongolia, Namibia, Palau, Panama, Saint Lucia, Samoa, Trinidad i Tobago, a także Tunezja i Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Jak przypomina Reuters, czarna lista powstała po to, by zniechęcić raje podatkowe do akceptowania i krycia szczególnie „agresywnych praktyk form podatków”.

Z propozycją usunięcia z listy wystąpiła grupa ekspertów podatkowych z 28 krajów unijnych, której zadaniem jest monitorowanie tego, jak poszczególne państwa stosują się do unijnych standardów podatkowych.

Rekomendacje te muszą jeszcze zaaprobować ministrowie…

Źródło informacji – rmf24.pl

Wszelkie materiały są własnością źródła Informacji.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*