Tusk: Migracja to wyzwanie na wiele lat, należy pozbyć się destrukcyjnych emocji​Kwestia zarządzania napływem migrantów do Europy to wyzwanie na wiele lat i dlatego należy pozbyć się „destrukcyjnych emocji” – oświadczył przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk po spotkaniu w Wiedniu z kanclerzem Austrii Sebastianem Kurzem.

„Destrukcyjne emocje” wokół programu relokacji uchodźców muszą się zakończyć, ponieważ „karmią populizm” oraz dzielą Europę – ocenił Tusk.

Migracja pozostanie wyzwaniem przez wiele lat, dlatego musimy znaleźć rozwiązanie, które zagwarantuje, że UE wraz z państwami narodowymi będzie mogła w wystarczającym stopniu zarządzać przyszłymi falami migracyjnymi (…) – dodał.

W ocenie przewodniczącego Rady Europejskiej rozwiązanie problemu współpracy Brukseli z państwami członkowskimi w kwestii migracji możliwe jest jedynie, gdy wszystkie strony pójdą na kompromis. Jeśli ministrowie nie dojdą do porozumienia w ciągu kilku najbliższych miesięcy, to rozwiązanie będzie musiała wypracować w czerwcu Komisja Europejska – dodał Tusk.

Szef Rady Europejskiej…


Źródło informacji – rmf24.pl

Wszelkie materiały są własnością źródła Informacji.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*