Puchar Konfederacji: Portugalia trzecia. Poradziła sobie bez Cristiano Ronaldo

Spread the love

Reprezentacja Portugalii zajęła 3. miejsce w Pucharze Konfederacji. Jeszcze w 90. minucie „małego finału” przegrywała z Meksykiem, ale zdążyła wyrównać, a w dogrywce zdobyła gola na 2:1.

Sebastian Szczytkowski

PAP/EPA
/ SERGEI ILNITSKY

Już bez Cristiano Ronaldo przystąpiła do małego finału Pucharu Konfederacji reprezentacja Portugalii. Gwiazda Realu Madryt wróciła z Rosji na południe Europy. Jego opaskę kapitana i miejsce w linii ataku przejął Nani. Przez 20 minut oddał trzy niebezpieczne strzały, ale wszystkie niecelne.

Jeszcze lepszą szansę na zdobycie gola miał Andre Silva, który w 17. minucie egzekwował rzut karny po faulu Rafaela Marqueza. Fahad Al Mirdasi podyktował jedenastkę z pomocą technologii VAR. Poszkodowany nie brał sobie do serca klątw i sam ustawił piłkę. Czas pokazał, że podjął…