Macron: Francja „uderzy” w Syrii, jeśli dojdzie tam do użycia broni chemicznejPrezydent Emmanuel Macron powiedział, że Francja „uderzy w cele w Syrii”, jeśli broń chemiczna zostanie użyta przeciwko ludności cywilnej w tym kraju. Zaznaczył, że na razie Paryż nie ma dowodów na takie ataki.

Ustaliłem „czerwoną linię” w kwestii broni chemicznej i potwierdzam ją – powiedział dziennikarzom Macron. Zastrzegł jednak, iż francuskie „agencje wywiadowcze i siły zbrojne nie wykazały, że przeciwko cywilom w Syrii użyto broni chemicznej”.

W ostatnich dniach przedstawiciele władz Francji mówili, że wydaje się prawdopodobne, iż siły reżimu prezydenta Syrii Baszara el-Asada użyły chloru podczas ofensywy na będącą pod kontrolą rebeliantów prowincję Idlib i na Wschodnią Gutę. W maju 2017 roku Macron ostrzegał, że „jakiekolwiek użycie broni chemicznej spotka się z odwetem i natychmiastową odpowiedzią, przynajmniej jeśli chodzi o Francję”.

W piątek Macron – jak przekazał Pałac Elizejski – zwrócił się w rozmowie telefonicznej do prezydenta Rosji Władimira Putina, by ten „zrobił wszystko co…


Źródło informacji – rmf24.pl

Wszelkie materiały są własnością źródła Informacji.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*